DAVETLİ KONUŞMACILAR

Ulrich Georg Randoll 

Dr. Ulrich Georg Randoll, 1955 yılında Almanya’da Bad Sackingen şehrinde doğdu. 1981 yılında Frankfurt’taki Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi Tıbbiye bölümünü bitirdi. Buna ek olarak, 1985 yılında diş hekimliğinden mezun oldu. Asistanlık dönemini Luzern/İsviçre Çene Cerrahisi bölümünde tamamladıktan sonra Dr. Randoll çalışmalarına Erlangen/Nürnberg Üniversitesi’nde tıp doktoru olarak devam etti. 1989-1995 yılları arasında aynı üniversitenin Çene Cerrahisi bölümünde ve 1995 yılından sonra da Travmatoloji bölümünde görev yaptı. Dr. Randoll’un biyofizik alanında yaptığı bilimsel çalışmalar, hücrelerin “hücre içi” ve “hücre dışı matrikslerinin” birbirleriyle olan etkileşimlerini ele almıştır. Bu çalışmalarının sonunda Matrix-Merkez’leri konseptini oluşturdu (www.matrix-center.de). Dr. Randoll 1998 yılından beri Münih’teki kendi “Matrix-Merkezi”nde çalışmaktadır. Dr. Randoll’un kazandığı ödüller arasında Esslingen/Almanya Computer Stimulasyon Merkezi İnovasyon Ödülü ve Yunanistan/Aleksandrapolis şehrinde yapılan 3. Uluslararası Matrix Derneği Kongresi Matrix Ödülü bulunmaktadır.

 

Stylianos Katsaragakis

Dr. Katsaragakis, Atina Ulusal ve Kapodistrian Üniversitesi Hemşirelik Fakültesinden 1998 yılında mezun olmuştur. Atina Ulusal ve Kapodistrian Üniversitesi’nde yüksek lisans öğrenimini Klinik Hemşirelik konusunda 2000 yılında tamamladıktan sonra yine aynı üniversitede 2006 yılında doktora öğrenimini tamamlamıştır. Doktora tezinde “Akciğer kanseri hastaları ve eşleri arasındaki yaşam kalitesi algılarının karşılaştırılması” konusu üzerinde çalışmıştır. Atina Ulusal ve Kapodistrian Üniversitesi Hemşirelik Fakültesinde 2017 yılından beri Yardımcı Doçent olarak çalışmaktadır. Dr. Katsaragakis’in Onkoloji Hemşireliği Derneği, Avrupa Onkoloji Hemşireliği Derneği, Avrupa Palyatif Bakım Derneği, Yunan Hemşirelik Çalışmaları Derneği. Yunan Ağrı Kontrolü ve Palyatif Bakım Derneği topluluklarında üyelikleri vardır. Kanser hemşireliği ve palyatif bakımda çalışmış olup kanser ve palyatif bakımda ileri hemşirelik uygulamalarına güçlü bir ilgisi vardır. Aralarında PLoS One ve Nature Scientific Reports gibi saygın ve önemli bilimsel dergilerde olmak üzere yayınlanmış 11 adet uluslararası makalesi vardır. Dr. Katsaragakis’in aldığı ödüller arasında 2003 yılı EONS – ROCHE Araştırma Bursu, 7.ci Balkan Onkoloji Birliği Kongresi Hemşirelik alanında En İyi Poster sunumu ödülü, Avrupa Kanser Konferansı 2015 (ECCO 2015) (Avusturya/Viyana) EONS En İyi Poster Sunumu Ödülü ve Avrupa Onkoloji Hemşireliği Derneği Kongresi 10 (EONS 10) (Dublin/İrlanda) “Tema 8: Palyatif Bakım” kategorisi En İyi Poster Sunumu Ödülü bulunmaktadır.

 

Gülten Sucu Dağ 

Florence Nightingale Hemşirelik Yüksekokulu’ndan 1997 yılında lisans mezunu olan Yard. Doç. Dr. Gülten Sucu Dağ, 2012 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği’nde doktorasını tamamlamıştır. Yard. Doç. Dr. Gülten Sucu Dağ birçok ulusal ve uluslararası toplantı ve kongrelerde enteral beslenme, basınç yarası, ameliyat sonrası ağrı ve acil hemşireliği gibi uzmanlık alanıyla ilgili çalışmalarda yer almıştır. Halen 2015 yılından beri dekan yardımcısı olarak görev yaptığı Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

 

Mohammad Mosaferi Ziaaldini 

Yard. Doç. Dr. Mohammad Mosaferi Ziaaldini, İran Mashhad Ferdowsi Üniversitesi Spor Fizyolojisi Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak görev yapmaktadır. Yard. Doç. Dr. Ziaaldini, doktora derecesini Macaristan’da Semmelweis Üniversitesi’nden almıştır. Yüksek lisansını İran’da Tahran Shahid Beheshti Üniversitesi’nde Egzersiz Fizyolojisi alanında tamamlamıştır. Başlıca araştırma alanları Oksidatif Stres, Yaşlanma ve Fiziksel Aktivite/Hareketsizlikte Proteinlerin Posttranslasyonel Modifikasyonları, Egzersiz ve Beslenmenin Yaşlanma Üzerine Etkisi, Yaşla İlişkili Hastalıklar ve Sağlık, Yaşlanmayla Mitokondri Disfonksiyonunun (Otofaji, Apoptoz) Dayanıklılık Egzersizi ve Beslenmeye Tepkisi üzerine odaklanmaktadır. Yard. Doç. Dr. Ziaaldini Deneysel Gerontoloji, PLoS One ve Journal of Sports Sciences gibi prestijli bilimsel dergilerde araştırma makaleleri yayınlamıştır.

 

Katarzyna Galej 

Katarzyna Galej 2010 yılında Rzeszow Üniversitesi’nde Hemşirelik yüksek lisansını tamamladı. Çalışmanın ilk yıllarında çeşitli departmanlarda ve pozisyonlarda deneyim kazanarak yetkinliklerini sürekli genişletmiştir. 2015 yılında palyatif bakım hemşireliği uzmanı unvanını alarak kariyerinin geri kalanını hemşireliğin bu bölümüne adadı. 2018’de Avrupa’daki palyatif bakım liderleri (EUPCA) için iki yıllık bir kursu tamamladı. Hem hemşirelere hem de tıbbi bakıcılara ders vermektedir. 2018 yılında 50 kişi onun danışmanlığı altında hemşirelik uzmanlığını tamamladı. Bir düşkünlerevinde çalışmıştır. İlgi alanları arasında enteral beslenme, yara iyileşmesi ve psikolojik ve sosyal destek bulunmaktadır. 2018 yılında temel hedefi evlerindeki yaşlı, yalnız ve bağımlı hastalar için eğitim ve bakım olan kendi şirketini kurdu. 2019’un başında ölüm ve ölme konusunu ele alan bir blog kurdu. Kendisi hakkında şöyle söylemektedir: “Benim profesyonel görevim, yaşamının sonunda olan kişilere yakınlık ve iyi ilişkiler içerisinde uzman bilgime dayanarak destek olmaktır. Özel olarak, sürekli kendimi geliştiriyor ve yeni mücadeleler ve yaşam tutkusu arıyorum. İki oğlu olan bir anne olarak, her gün bize verilen her anı takdir ederek zamanımı ve sabrımı nasıl daha iyi organize edeceğime yönelik kendimi yetiştiriyorum”.

 

Asmar Karimli

Asmar Karimli, 2011 yılında Azerbaycan Devlet Tıp Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Fakültesi’nden mezun oldu. 2015 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bilimsel Araştırma Enstitüsü Uzmanlık Eğitimi’nden mezun oldu. Daha sonra Cumhuriyet Çocuk Sanatoryumu’nda Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları doktoru olarak çalıştı. Ayrıca Almanya’da Jena Üniversitesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde çalıştı. Çalışmalarının başlıca alanları bariatrik cerrahi sonrası çocukluk çağı obezitesi ve beslenmedir. Bariatrik cerrahi sonrasında oluşan B12 vitamini eksikliği hakkında yazılan bilimsel bir makalenin ortak yazarıdır. Ayrıca peptit moleküllerle kaplanmış metal nanoparçacıkların vücuttaki belirli bölgeler için ilaç taşıyıcısı olarak kullanılması ile ilgili bir bilimsel araştırma projesine katıldı. Halen ANDOP’da (Azerbaycan Beslenme, Diyetetik ve Obezite Önleme Akademisi) diyetisyen ve eğitmen olarak çalışmaktadır. Sertifikalı bir SCOPE uzmanı ve ayrıca IFSO ESPEN, WOF üyesidir.