DAVET

 

 

 

Değerli Meslektaşlarımız;

Kongremize göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden dolayı öncelikle teşekkürlerimizi sunarız. Nisan ayı içerisinde yapılması planlanan kongremiz salgın nedeni ile ertelenmişti. Ancak bu erteleme sürecinde, yoğun talep gören kongremizi fiziksel olarak yapmayı beklemenin kayıt yaptıran ve bildiri gönderen akademisyenlerimiz ve sağlık çalışanlarımız adına bir hak kaybına sebep olabileceğinden bilim kurulumuz kongremizi (İzmir Demokrasi Üniversitesi Uluslararası Sağlık Bilimleri Kongresi) 20-21 Haziran 2020 tarihleri arasında “On-line” olarak gerçekleştirmeye karar vermiştir.

Üniversitemiz salgın sebebiyle 23 Mart 2020’de Türkiye’de tam online eğitime geçen ilk Üniversiteler arasındadır. Bunu gelişmiş UZEM alt yapısı ve teknik desteği ile başarmıştır. Bu teknik alt yapının ve desteğin; kongremizin gerçekleşmesinde, etkin ve verimli bir kongre ortamı oluşturacağından şüphemiz yoktur. Şimdiye kadar kayıt yaptıran ve bildiri gönderen tüm katılımcıların hakları aynı şekilde korunurken bildiri gönderme ve kayıt süreci devam etmektedir. Tüm meslektaşlarımızı, akademisyenlerimizi, lisans ve lisansüstü öğrencilerimizi kongremize davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Buluşmak dileğiyle, sağlıcakla kalın.

 

Kongre Başkanı

Prof. Dr. Bedriye TUNÇSİPER

ve

Kongre Düzenleme Kurulu

 

Kongremiz:

 • ICHES-IDU 2020’nin sunum dilleri Türkçe ve İngilizce‘dir.
 • Kabul edilen poster ve sözel bildiriler, kongre bildiri kitapçığında araştırmacıların tercihine göre özet veya tam metin olarak yayınlanacaktır. Bildirisi kabul edilen katılımcılar talep etmeleri durumunda uluslararası kitap bölümü de yazabileceklerdir.
 • İsteyen araştırmacıların kabul edilen poster ve sözel bildirileri, uluslararası kitap bölümü şeklinde basılacaktır. Uluslararası kitap bölümü için ek ücret 400 ₺’dir. Akademik teşvik ve doçentlik kriterlerini karşılamaktadır. Kitap bölümü gönderimi için son tarih 26 Temmuz 2020’dir. Bu tarihe kadar kitap bölümlerinin iches@idu.edu.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir. Eylül 2020 tarihinde de yayınlanacaktır. Kitap bölümü yazım kurallarına ilişkin PDF ektedir: Kitap Bölümü Yazim_Kurallari-ICHES2020
 • Uluslararası kitap bölümünü İngilizce veya Türkçe dilinde hazırlayabilirsiniz.
 • Kitap bölümü ücretleri yatırılırken “Kitap bölümünün adı, ilgili yazarın adı ve soyadı ile kitap bölümü içindir” ifadeleri belirtilmelidir.
 • Kitap Bölümü Ücretinin Ödenmesi İçin Banka Hesap Numarası:

  Banka Hesap İsmi: İbrahim Yıldız

  Banka Hesap Numarası: 14135823-5009 1533-ZIRAAT BANKASI FAHRETTIN ALTAY ŞUBE

  IBAN: TR31 0001 0015 3314 1358 2350 09

 • Kabul edilen poster bildirileri kongre internet sayfasında yayınlanacaktır. 
 • Kongre tarihi 20-21 HAZİRAN 2020‘dir.
 • Kongre yeri İzmir Demokrasi Üniversitesi’dir.
 • En az 5 farklı ülkeden konuşmacı ICHES-IDU 2020’ye katılacak ve sözlü sunum yapacaktır. 

 

 

 

 

Uluslararası kitap bölümü son gönderim tarihi 26 Temmuz 2020'dir.

Bu tarihten sonra süre uzatımı olmayacaktır.